ŁATWIEJ POWIEDZIEĆ NIŻ ZROBIĆ

hammock-2036336_640

Jesteś osobą, która aktywnie poszukuje pracy. Korzystasz ze wszystkich rad, które znajdujesz w dostępnych przewodnikach. Jednak nadal nic. Kończą Ci się pieniądze, wykorzystałeś już wszystkie opcje. Sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Wszystko dookoła Ciebie jest przepełnione motywacją do zmian, energią do pracy. Zanurzasz się w tym wszystkim i desperacko chwytasz się wszech otaczającego Cię szczęścia. Przez krótki okres udaje Ci się zachować optymizm.  Następnego dnia jesteś jednak bardziej przytłoczony, bo problemy nie zniknęły i znów nikt nie zadzwonił z propozycją pracy. Co gorsza tracisz czas na zmartwienia, przez co zaniedbujesz swój rozwój. Nawet, jeśli się uśmiechasz, Twoim wnętrzu nadal ukrywa się ponura, zmartwiona osobowość.


Przygotuj: kartki papieru, zakreślacz, pinezki, taśmę, nożyczki, krzesło, koc, karteczki samoprzylepne

  1. Na każdej kartce papieru wypisz po jednym problemie, z którym się borykasz. Następnie ułóż problemy od najważniejszego do najmniej ważnego.
  2. Przy każdym problemie na osobnych kartkach papieru wypisz po kilka opcji rozwiązania tego problemu. Wypisz także osoby, które mogą Ci pomóc. Nie zapominaj o wyznaczeniu terminu realizacji. Pamiętaj, nie przechodź do kolejnego problemu, dopóki nie znajdziesz rozwiązania.
  3. Zbierz rozwiązania i pamiętaj, żeby zachować je w tej samej kolejności, co ułożone problemy (od najważniejszego do mniej ważnego).
  4. Za pomocą pinezki lub taśmy przyczep wypisane rozwiązania na ścianę.
  5. Problemy rozłóż na podłodze
  6. Weź koc
  7. Stań na krześle i rzuć koc na rozłożone problemy
  8. Rozejrzyj się dookoła i spójrz raz jeszcze na ścianę i przypięte rozwiązania
  9. Pomyśl czy jeszcze coś możesz dodać, ulepszyć
  10. Każdego dnia przyklej małą kartkę z informacją : jak się czujesz, co dziś zostało zrobione, co Ci przeszkodziło w realizacji zadania.

Zrób to natychmiast! Nie jutro, nie rano, nie za chwilę! Teraz!

To ćwiczenie nie sprawi, że Twoje problemy znikną. Niemniej jednak pozwoli Ci spojrzeć na nie obiektywnie i z innej perspektywy. Przezwycięż swoje ponure wnętrze! Tylko Ty możesz znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązania, nikt inny za Ciebie tego nie zrobi. A zatem do dzieła!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s